Czy ginekolog może przepisać lek bez obejrzenia pacjenta?

Moja dziewczyna prawdopodobnie dostała infekcji pochwy. Ginekolog stwierdził że jest wszystko w porządku ale przepisał jej by wzięła profilaktycznie 1 tabletkę FLUKONAZOL'u. Dodatkowo kazał (przez moją dziewczynę) również to wziąć w celu niby pozbycia się ewentualnych grzybotwórczych drobnoustrojów. To się w ogóle nie trzyma kupy. Po przeczytaniu co to jest za lek i jak działa na stronie https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=319 odmówiłem mojej dziewczynie współpracy. Czy ginekolog nie znający mnie w ogóle i nie wiedzący jakie biorę leki (nie biorę), na co choruję (nie choruję) ma prawo przepisywać mi coś bez żadnej konsultacji. Czy ten lek mi może zaszkodzić? Dodam że chodzi o 1 tabletkę 150mg

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierować się zaleceniami lub lepiej aby udał się Pan do lekarza rodzinnego aby po badaniu mógł
Zlecić odpowiednie leczenie, lecz ogólnie czasem się tak zdarza sie jak u Pana