Ryzyko przedawkowania leku Trosicam

Do leczenia infekcji dostałam Trosicam w dawce 1 tabletka dziennie. Ze względu na drobną budowę (niecałe 40kg) lekarze często przepisują mi różne leki w zmniejszonych dawkach, podczas gdy dla Trosicamu 1 tabletka to max, a ulotka straszy trochę przedawkowaniem... Czy jest jakieś realne zagrożenie przedawkowania w tym przypadku? (kobieta, 25 lat)

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Przy pojawieniu się jakichkolwiek objawów niepożądanych od razu proszę udać się do lekarza.