Czy gorące powietrze zaszkodziło ciąży?

Jestem w 16 tygodniu ciąży. Otwierając rozgrzany piekarnik cały żar tzw " buchnął" mi na brzuch. Czy wskutek tego coś mogło stać się z dzieckiem ? Brzuch nie został poparzony. Taka sytuacja zdarzyła się jednorazowo.
KOBIETA, 27 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

jeśli była to jednorazowa sytuacja, a Pani skóra nie ucierpiała podczas wydarzenia, nie wspomina Pani też o innych niepokojących objawach, to najprawdopodobniej nie ma się czego obawiać. Jeśli jednak to by Panią uspokoiło, zalecamy konsultację z lekarzem prowadzącym.

Więcej informacji o dolegliwościach ciążowych można znaleźć pod poniższym odnośnikiem:

https://zdrowie.parenting.pl/9-najczestszych-dolegliwosci-ciazowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.