Czy grejpfruty wpływają na skuteczność pigułek antykoncepcyjnych?

Witam, Chciałabym sie zorientować czy grejpfruty wpływają na skutecznosc pigułek antykoncepcyjnych? Na urodzinach koleżanki wypiłam drinka na bazie wodki grejpfrutowej i mam teraz wątpliwości.... Z góry dziekuje za odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Takie sporadyczne spożycie drinka o smaku grejpfruta nie ma wpływu na skuteczność terapii antykoncepcyjnej. Spożywanie grejpfrutów również.