Czy grypa i przeziębienie obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy grypa i przeziębienie (jakaś infekcja) obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Współżyłam z mężem w środę rano, a popołudniu się rozchorowałam. Dziś jest piątek i byłam u lekarza z powodu przeziębienia. Nie przepisała mi antybiotyku tylko leki na grypę i przeziębienie. Powiedziała mi też, że muszę uważać, bo przy infekcji skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest obniżona. Czy jest możliwość, że przez stosunek z środy mogę zajść w ciążę? Biorę tabletki Y*** o odpowiedniej porze i nie pominęłam żadnej tabletki. Proszę o szybką i fachową odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Infekcja sama w sobie nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych (w przeciwieństwie do niektórych leków).