Czy grzybica prącia jest uleczalna?

czy grzybica pracia jest calkowicie wyleczalna i czy nie wroci
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
grzybica prącia jest uleczalna, przy zastosowaniu leków przeciwgrzybiczych i stosowaniu podstawowych zasad higieny oraz unikaniu potencjalnych czynników, które mogły ją wywołać. Niestety, należy przygotować się na wielotygodniowe leczenie.

Witam, grzybica może nawracać w sprzyjających warunkach (ciepłe i wilgotne środowisko). Jeśli nawroty są częste (1xna 3-6 miesięcy) należy zastosować lek doustny. Pozdrawiam