Czy grzybica rozprzestrzeniła się w moim organizmie?

Dwa tygodnie temu okazało się ze mam grzybice pochwy o której o dziwo nie wiedziałam bo nie dawała sygnałów. W trakcie leczenia globulkami macmiror dostałam okres jak również rozłożyła mnie infekcja grypopodobna. Brałam antybiotyk, jak również po kilku dniach po zaostrzeniu choroby - encorton. W ostatni dzien antybiotyku i sterydu poczułam ból na języku wraz z guła w gardle. Wizyta u laryngologa i grzybica jamy ustnej. Dostałam lek flucofast 100, który mam brać raz dziennie przez 10 dni. Czytając artykuły w internecie napotykam się jedynie ze stwierdzeniami ze grzybica jamy ustnej to jest u osób które maja bardzo słaba odporność np przy nowotworach, co mnie przeraziło: boje się ze te grzybice maja podłoże gdzieś indziej w organizmie, a dopiero dwa tyg temu robiłam morfologię która wyszła całkiem ok. Nie wiem gdzie szukać problemu, może zbytnio obciazylam organizm, bo przed choroba w międzyczasie wykonałam tatuaż (profesjonalne czyste studio), może faktycznie obniżyłam całościowo odporność i stad ten drugi grzyb ? Boje się ze on się rozprzestrzeni.

Grzybica jamy ustnej może być efektem stosowania encortonu i przebytej infekcji - to 2 duże czynniki ryzyka obniżenia odporności. Uważam, że nie ma potrzeby pogłębienia diagnostyki, dopóki dolegliwości nie powrócą.