Czy guz w nerce to może być rak?
Witam, w grudniu strasznie bolał mnie lewy bok, poszłam do lekarza i ten skierował mnie do szpitala na USG. Na USG wyszło, że w lewej nerce mam guza 26 mm. Lekarz ze szpitala stwierdził, że to jest nic groźnego i za 3 miesiące mam się zgłosić na kolejne USG. Bardzo się martwię, bo mam dopiero 20 lat i nie wiem co to jest. Czy guz w nerce to jest kamień? A może guz to już jest rak? Proszę mi powiedzieć czy ja mam raka? Proszę mi odpowiedzieć bardzo szybko, bo już nie wiem co robić. I proszę napisać mi całą prawdę.

KOBIETA ponad rok temu
Witam serdecznie!
Bez obejrzenia wyniku badania USG nie jestem w stanie powiedzieć, czym jest wspominany przez Panią guz. Jedno jest pewne - jeżeli obraz radiologiczny odpowiadałby nowotworowi złośliwemu, lekarz wykonujący badanie na pewno skierowałby Panią na dalsze badania.
Guz nerki może być nowotworem niezłośliwym, naczyniakiem, torbielą. Takie patologie wymagają we wstępnym stadium zwykle jedynie obserwacji. Proszę zatem być dobrej myśli i w trakcie kolejnego badania spytać lekarza czemu odpowiada obraz na monitorze.
Pozdrawiam