Guz na nerce a podejrzenie raka

Ostatnio u mojego chlopaka wykryli jakis guz na nerce. Lekarz podejrzewa, ze to rak. Ale ja w to nie wierze, bo wykryli to cos podczas robienia usg brzucha. Naczytalam sie bardzo duzo i wiem, ze torbiele czesto tak sa wykrywane. Co to moze byc? Musi to byc rak?

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania pacjenta i analizie dokładnej wyniku badania USG. W przypadku podejrzenia guza nerki w pierwszej kolejności powinno się wykonać TK jamy brzusznej z kontrastem celem szczegółowej analizy zmiany guzowatej w nerce (włącznie z rodzajem ukrwienia). Torbiel nerki jest łatwo rozpoznawalna w USG i jeśliby to była rzeczywiście torbiel (zmiana z reguły łagodna) to na pewno wykonujący USG powiedziałby o tym konkretnie.