Czy guzki na piersi mogą mięc związek z anemią?

Witam. Mam 25 lat dziś byłam u ginekologa wykryła Pani doktor guzki wielkości 2-3 cm i zaleciła pilne skierowanie na USG piersi ,bo są bardzo gruczołowe i nie da się ich zbadać ręcznie. Co to są te guzki - mięśniaki ? Dodam, że jest to rodzinne.Mama miała usunięte i babcia. Czy można to leczyć , usunąć na zaś ? Podczas miesiączki pojawiają mi się skrzepy krwi.Dodam do tego mam anemię i niedokrwistość czy to może mieć jakiś związek?

Witam , badanie usg powinno dać pomocną opinię! Mięśniaki nie występują w piersiach - zresztą nie ma to dla Pani żadnego znaczenia!!! PROSZĘ POZOSTAWAĆ POD OPIEKĄ GINEKOLOGA!!! z.żurawski