Czy Heviran można łączyć z alkoholem?

Witam. Dzisiaj zaczęłam zażywać heviran. Pytanie - ponieważ w sobotę ide na wesele - czy heviran mozna łączyć z alkoholem? Nie mam oczywiście na mysli jakichs olbrzymich ilości, ale np. 2-3 lampki wina?

Dzień dobry,

Lepiej nie łączyć Heviranu i alkoholu, ponieważ lek ten zawiera acyklowir, który jest metabolizowany przez wątrobę (podobnie jak alkohol). Jednoczesny metabolizm obu substancji może się zakłócać.

Pozdrawiam serdecznie.