Czy homoroid sam zniknie?

Mam prawdopodobnie żylaka na odbycie (z tego co widzialam na zdjeciach na internecie), smaruję go maścią ale dalej mnie piecze przy podcieraniu. Czy on sam zniknie? Czy muszę się udać do lekarza? Może to wogóle nie jest żylak, mogę podesłać zdjęcie jeśli trzeba.

Trzeba w tej sprawie bezpośrednio udać się do lekarza. On dopiero po bezpośrednim badaniu wyjaśni czym jest ta zmiana w okolicy ujścia odbytu i zaaplikuje odpowiednie leczenie, wskaże dalszy sposób postępowania.