Czy inhalacja parą wodną ma sens?

Witam! Jestem 28letnią kobietą, od ponad 14 lat leczę się na astmę. Czytałam, że w astmie zaleca się inhalacje solą, ale czy to musi być specjalna sól, czy wystarczy morska lub jodowana? Czy inhalacja parą wodną ma sens ( mam inhalator, w którym gotuje się woda i inhalacja polega na wdychania pary), czy jednak lepiej posłużyć się nebulizatorem?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza pulmonologa i kierować się jego zaleceniami