Sposoby na przewlekły katar

Witam Pewnie nie raz było takie pytanie ale jakie najlepsze metody /leki sa na zwalczenie Kataru ?ciagle go mam,do tego co chwile jestem przezieniony ,jak temu zaradzić w takie dni jak mamy teraz? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Doraźnie, w celu zwalczenia kataru warto stosować wodę morską oraz preparaty obkurczające błonę śluzową nosa tj. zawierające xylometazolinę lub fenylefrynę. Dość skuteczne są także preparaty w tabletkach zawierające pseudoefedrynę. Jeśli ma Pan inhalator, warto także wykonywać inhalacje, np. z soli fizjologicznej.