Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle ginekologiczne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli Pańskie problemy z niepełnym wzwodem pojawiają się tylko w momencie zakładania prezerwatywy, to niewykluczone, że przyczyną jest po prostu stres. Zdarza się to wielu mężczyznom, niekiedy również sam proces wyjmowania prezerwatywy z opakowania itd. powoduje spadek koncentracji, zmniejsza pożądanie i w efekcie obniża komfort zbliżeń intymnych.

Jeżeli chodzi o antykoncepcję dla mężczyzn, to niestety mają oni dużo mniejsze pole do manewru niż kobiety, które korzystają z antykoncepcji mechanicznej, chemicznej i najbardziej popularnej – hormonalnej. Więcej informacji o antykoncepcji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/8-najskuteczniejszych-metod-antykoncepcyjnych-dla-kobiet.

Wciąż trwają badania nad antykoncepcją hormonalną dla mężczyzn, poza tym mogą oni skorzystać niestety tylko z wazektomii. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-mezczyzn.

Wszystkie metody antykoncepcyjne zostały szeroko omówione w naszym materiale, być może zechce Pan się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/wybor-metody-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy