Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy warto stosować komputer cyklu?

Proszę o opinie na temat stosowania komputerów cyklu lady comp jako metody antykoncepcji? Wyniki badań są bardzo przekonują. Tabletki hormonalne nawet te nowej generacji nie działają na nie dobrze. Szukam skutecznej i zdrowej alternatywy. Dlaczego ta metoda chodź wydaje się być bardzo dobra jest tak mało popularna ?
KOBIETA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Zmniejszanie bólu porodowego - masaż pleców

Ból odczuwany podczas porodu jest bardzo silny. Czasem wręcz nie do zniesienia. Jak sobie z tym radzić? Sposobem na złagodzenie bólu może być masaż pleców.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w Polsce komputery cyklu wciąż są dość słabo rozpowszechnione i trudno powiedzieć, co jest tego przyczyną – być może stosunkowo wysoka cena lub brak przekonania do tej metody, a może po prostu przyzwyczajenie do klasycznych metod antykoncepcji. Wciąż wiodą u nas prym prezerwatywa oraz tabletki antykoncepcyjne.

Komputery cyklu wykazują się naprawdę dużą skutecznością, ale przy tym – co jest szczególnie istotne – nie ingerują w organizm kobiety i w przeciwieństwie np. do metod hormonalnych, pozostają bez wpływu na zdrowie kobiety. Tutaj szczegółowe omówienie tej metody antykoncepcji: https://portal.abczdrowie.pl/komputery-cyklu.

Natomiast warto pamiętać, że istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania komputera cyklu jako metody antykoncepcyjnej. Mówi o tym nasz ekspert, proszę zapoznać z jego wypowiedzią: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutecznosc-komputerow-cyklu. Zatem, jeżeli Pani cykle są regularne, a Pani cieszy się dobrym zdrowiem, to takie urządzenie, jakim jest np. Lady-comp, może być dobrym rozwiązaniem.

Być może zechce Pani zapoznać się także z odpowiedzią na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-sa-komputery-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy