Czy istnieją tabletki hormonalne, które nie blokują owulacji?

Czy istnieją tabletki hormonalne, które nie blokują owulacji? Mam problemy hormonalne, owulację raz w roku. Teraz biorę tabletki hormonalne i jest dobrze - nie mam trądziku, nie łysieję, itd. Ale co w sytuacji gdybym chciała starać się o dziecko? Lekarz powiedział, że dostanę wtedy takie same tabletki, jakie biorę teraz z tym że nie będą blokować owulacji. Czy to prawda?

Wszystkie leki hormonalne stosowane w leczeniu łysienia i trądziku albo blokują owulację, albo są przeciwwskazane w okresie ciąży i starań o nią. Być może lekarz miał na myśli inne leki - proszę z nim porozmawiać. W ciąży zwykle stan skóry i włosów poprawia się, a po urodzeniu dziecka można wrócić do leczenia jeśli będzie taka konieczność.