Czy istnieje jakiś sposób, by przeszczepić mięsień?

Dzień dobry. Zadałam ostatnio pytanie odnośnie zaniku mięśni ale myśle ze jednak zbyt powierzchownie. Moja historia zaczęła sie od nowotworu Ewinga lewego uda. Wszystko zostało wyleczone(miałam wtedy ok. 2/3 lata), jednak lewa noga z czasem zaczęła gorzej się rozwijać, w wieku 10 lat miałam różnice ok. 6 cm w nogach. Wtedy moi rodzice zdecydowali się na wydłużanie lewej nogi metodą ilizarową. Bardzo ciężko to zniosłam bo aparat nosiłam prawie 2 lata ( wokół drutów miałam ciągle rany z ropą), po zdjęciu aparatu moja noga była o wiele chudsza, miesięń mi nieowracalnie zanikł. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jakiś sposób by przeszczepić mięsień? Gdzie mam sie z tym udać? To już są bardziej plastyczne operacje? Z góry bardzo dziekuje za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć