Poluzowanie aparatu ortodontycznego ruchomego

Witam, mam problem z aparatem ruchomym. Nosiłam przez 3 lata aparat stały, potem regularnie przez 3 lata aparat ruchomy, ale ostatnio zaniedbałam te kwestię i już nie mogę go włożyć... Czy jest możliwość poluzowania przez lekarza drutów? Wygiecia ich? Czy muszę wyrabiać nowy aparat ruchomy albo nie daj boże znowu męczyć się że stałym?

Wszystko zależy od tego, z jakiego powodu łuk zębowy się zwęził - czy oddycha Pani przez usta (czyli zaburzona jest odporność organizmu ) czy winna jest wada postawy, czy też płaszczyzna zgryzu jest przechylona. Zacząłbym od zbadania przyczyn nawrotu wady. Sam aparat na ogół daje się nieznacznie dopasować jeśli jest wykonany z akrylu i ma klamry z drutu. Pozdrawiam