Stosowanie aparatu ruchomego u 21-latki

Ponieważ mam niewielką wadę zgryzu ortodonta zaproponował mi aparat ruchomy. Czy jest szansa, by u osoby 21 letniej aparat ruchomy wystarczy do usunięcia wady? Jaki jest szacunkowy okres leczenia tym aparatem?1,5 roku-2 lata, czy raczej dłużej?

Magdalena StusiĹska

Wszystko zależy od wady zgryzu- nie wszystkie wady da się korygować aparatem ruchomym. Jeżeli ortodonta stwierdził że wystarczy aparat ruchomy, wada nadaje się do takiego leczenia. Czas leczenia jest indywidualny, zależy od zębów i postępów leczenia- najlepiej dopytać o to lekarza ortodontę.