Czy stały aparat pomaga przy krzywych zębach?

Dolne zęby nachodzą na górne? Mam 18 lat i mam taki problem z zębami, że dolne nachodzą i zakrywają górne. Kiedyś o tym czytałem i dowiedziałem się, że może to być skutekiem zbyt długiego używania smoczka, albo oddychania przez usta. I to i to u mnie występowało. Teraz staram się oddychać przez nos, choć mam tak, że wolę przez usta. Mam też trochę krzywe zęby. Czy aparat stały pomógłby mi? Najpierw mam udać się do ortodonty?

Witam, sam Pan sobie odpowiedział na pytanie. Tak, trzeba zgłosić się do ortodonty, który ustali plan leczenia i jeżeli Pan go zaakceptuje będzie korygować Pana wadę zgryzu. Pozdrawiam

Zgadza się. Pana wada zgryzu, gdzie zęby dolne zachodzą na górne to przodozgryz i może być albo warunkowany genetycznie (specyficzna anatomia: zbyt słaby rozwój szczęki, przerost żuchwy lub jedno i drugie) albo wynikać ze złych nawyków w dzieciństwie. Może być to problem natury estetycznej, jak i zdrowotnej, ale nie musi. Jeśli takie ułożenie zębów będzie powodowało dolegliwości np. przeciążenia, kruszenie się zębów, bóle napięciowe mięśni to proszę nie zwlekać z decyzją o założeniu aparatu. W zależności od zaawansowania wady ortodonta po badaniu i diagnostyce, dobierze odpowiednią metodę leczenia wady zgryzu.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry