Czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży, pomimo stosowania prezerwatywy?

Witam! Mam pytanie... Kochałam się z moim chlopakiem 4 dni temu, mieliśmy zabezpieczenie - prezerwatywa, ale miałam też 2. dzień okresu. Mam rano lekkie mdłości, ale wiem, że to za wcześnie na określenie czy to ciąża. Wydaje mi się, że to stres, ale czy mogłam nabawić się jakiejś innej choroby? I czy możliwa byłaby ciąża, nawet przy przypadkowym jakimś małym wydobyciem spermy z prezerwatywy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku stosunku odbytego w czasie okresu gdy dojdzie do kontaktu nasienia ze środowiskiem pochwy nie można wykluczyć możliwości ciąży chociaż prawdopodobieństwo jest małe.
Prezerwatywa chroni przed przeniesieniem większości chorób przenoszonych drogą płciową, jednakże są wyjątki np. wirus HIV.
Choroby przenoszone drogą płciową zazwyczaj objawiają się (szczególnie na początku) dolegliwościami lub zmianami dotyczącym układu moczowo-płciowego. Jeśli nie występują objawy ze strony tego układu to nie ma podstaw aby podejrzewać taką sytuację.
Opisane mdłości występują nieco później w przypadku ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl