Opadnięcie penisa podczas sięgania po prezerwatywę

Uprawialam seks z moim chlopakiem bez zabezpieczenia. Chlopak poczul ze jest bardziej podniecony, siegnal po prezerwatywe. Czlonek mu opadl. Czy to znaczy zecwytrysk byl we mnie?

Dzień dobry!

Być może. To pytanie do partnera, czy miał w tym momencie wytrysk, czy nie. Możecie także oboje dowiedzieć się tego, zauważając/ wyczuwając spermę w pochwie.

Jest również możliwe, że do wytrysku nie doszło, a erekcja ustąpiła na skutek rozproszenia i przerwania stosunku.

Prawidłowe i skuteczne używanie prezerwatywy polega jednak na tym, aby założyć ją PRZED rozpoczęciem stosunku, a nie w trakcie, przewidując możliwy zbliżający się wytrysk.
Możliwe jest zapłodnienie (ciąża) także bez wytrysku. W stanie podniecenia wydziela się preejakulat, który także zawiera żywe plemniki, zdolne do zapłodnienia.
Jednocześnie prawidłowe użycie prezerwatywy w dużym stopniu chroni także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Pozdrawiam!