Czy preejakulat przeniesiony na prezerwatywę jest w stanie zapłodnić?

Witam, ostatnio partner w stanie podniecenia leżał na mnie i zostawił kropelke preejakulatu na moim brzuchu, następnie poszedł założyć prezerwatywe. Czy jest możliwe że mając preejakulat na palcu lub później dotykając zewnętrzną stroną prezerwatywy mojego brzucha plemniki przeniosły się na ową prezerwatywe i były zdolne do zapłodnienia? Czy ryzyko było duże jeżeli odbyliśmy po tym stosunek? Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo ciąży w powyższym opisie jest raczej niskie ale nie niemożliwe.