Czy istnieje prawdopodobieństwo, że badanie beta HCG było zrobione za wcześnie?

Dzień dobry, od dawna staramy się z mężem o drugie dziecko, niestety bezskutecznie. Termin mojej ostatniej miesiączki to 6.10, monitoring cyklu wykonywany 16.10 (pęcherzyk był odpowiednich rozmiarów jak na dzień cyklu), kolejny monitoring 18.10 i pęcherzyk był już pękniętym stosunek płciowy 17 i 18.10 wieczorem. W 16 dniu cyklu wprowadzono duphaston 2xdziennie. 25.10 wykonane badanie z krwi beta hcg wyszło negatywne, poniżej 0,1. Bóle brzucha jak na okres towarzyszą mi od ok 22.10. Duphaston odstawiony w niej wyniku beta hcg. Wciąż bolinie brzuch, okres powinien pojawić się wczoraj (mam go równo co 27 dni). Czy istnieje prawdopodobieństwo, że badanie beta hcg było zrobione za wcześnie, czy po prostu okres się przesuwa?
KOBIETA, 36 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, istnieje prawdopodobieństwo, że badanie hormonu beta-HCG zostało wykonane zbyt wcześnie. Zazwyczaj jest ono wiarygodne w dniu spodziewanej miesiączki lub po około 10-14 dniach od zbliżenia. W Pani przypadku minęło 7-8 dni, co oznacza, że mogło być za wcześnie.

Proszę powtórzyć badanie. Na tym etapie jego wynik będzie już wiarygodny i pozwoli potwierdzić bądź wykluczyć zapłodnienie. Trzymamy kciuki!

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-beta-hcg-jest-wiarygodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-ilu-dniach-po-stosunku-badanie-beta-hcg-jest-wiarygodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-stosunku-beta-daje-wiarygodny-wynik.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.