Czy poziom b-HCG mógł wzrosnąć?

W poniedziałek byłam na monitoringu owulacji. Na USG nie był widoczny pęcherzyk ani ślad po pękniętym pęcherzyku. Jednak występowały śladowe ilości płynu w zatoce douglasa. Współżyliśmy z mężem w sobotę i w niedzielę. Teoretycznie mogło zajść do zapłodnienia ponieważ świadczy to o tym, że owulacja się odbyła tak? W 9 dniu po monitoringu poszłam na beta HCG - wynik 0,2. Czy to nie było za wcześnie i jak pójdę w 12 dniu po tym monitoringu to jest szansa, że beta będzie wyższa i jestem w ciąży czy nie robić sobie nadziei?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

śladowe ilości płynu w zatoce Douglasa mogą świadczyć o tym, że niedawno miała miejsce owulacja, a co za tym idzie możliwe było zapłodnienie.

Testy ciążowe (zarówno z moczu, jak i krwi) najlepiej jednak wykonywać w terminie spodziewanej miesiączki. Wówczas są najbardziej wiarygodne. W Pani przypadku mogło być jeszcze za wcześnie, aby wykryć podwyższone stężenie hormonu beta-HCG, dlatego zachęcamy do powtórzenia badania.

Podobne pytania, przy których pojawiły się już odpowiedzi specjalistów znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-bhcg-w-10-dniu-po-owulacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badanie-bhcg-w-20-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wynik-beta-hcg-w-drugim-tygodniu-ciazy-moze-byc-wiarygodny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.