Czy poziom b-HCG mógł wzrosnąć?
W poniedziałek byłam na monitoringu owulacji. Na USG nie był widoczny pęcherzyk ani ślad po pękniętym pęcherzyku. Jednak występowały śladowe ilości płynu w zatoce douglasa. Współżyliśmy z mężem w sobotę i w niedzielę. Teoretycznie mogło zajść do zapłodnienia ponieważ świadczy to o tym, że owulacja się odbyła tak? W 9 dniu po monitoringu poszłam na beta HCG - wynik 0,2. Czy to nie było za wcześnie i jak pójdę w 12 dniu po tym monitoringu to jest szansa, że beta będzie wyższa i jestem w ciąży czy nie robić sobie nadziei?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
śladowe ilości płynu w zatoce Douglasa mogą świadczyć o tym, że niedawno miała miejsce owulacja, a co za tym idzie możliwe było zapłodnienie.
Testy ciążowe (zarówno z moczu, jak i krwi) najlepiej jednak wykonywać w terminie spodziewanej miesiączki. Wówczas są najbardziej wiarygodne. W Pani przypadku mogło być jeszcze za wcześnie, aby wykryć podwyższone stężenie hormonu beta-HCG, dlatego zachęcamy do powtórzenia badania.