Czy możliwe,że b-HCG się podniesie?

Dzień dobry, trafiłam do lekarza z dziwnymi bólami brzucha jak na okres a według kalendarzyka był to mój 15 dzień cyklu. Lekarz na USG zobaczył pęcherzyk ciążowy wielkości 2,5 mm. Prawdopodobnie ostatni okres (3 do 7 sierpnia) nie był okresem. Krew była żywa, jasna i niewielkie ilości przez 5 dni. Wcześniejsza miesiączka była 8 lipca i trwała jeden dzień. Miałam dwie takie jednodniowe miesiączki prawdopodobnie przez zaburzenia czynności tarczycy. Ostatnia która wg lekarza nie była miesiączką była 3 sierpnia. Lekarz zalecił zrobienie dwóch badań HCG. Określił wiek ciąży na 4 tydzień i kazał przyjść za dwa tyg. Wynik HCG to 2,3 więc wg norm laboratoryjnych brak ciąży. Nie znalazłam nigdzie takiego przypadku. Bardziej wysokie HCG i brak widocznego pęcherzyka. U mnie jest pęcherzyk a brak HCG. Czy jest szansa że wynik HCG się jeszcze podniesie ? Czy mogę mieć nadzieję że jednak się udało? Do stosunków doszło 11, 22 i 30 lipca . Wcześniejsze ciążę też były zazwyczaj młodsze niż wskazywała na to data ostatniej miesiączki.
KOBIETA, 38 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zazwyczaj każdy wynik beta-HCG poniżej 5 mlU/ml traktuje się jako brak ciąży. Być może wynik był nieprawidłowy i trzeba go powtórzyć. Lekarz zalecił Pani wykonanie dwóch badań beta-HCG w celu oceny wzrostu tego hormonu. W zdrowo rozwijającej się ciąży gonadotropina kosmówkowa podwaja swoją wartość do 2-3 dni.

W obecnej sytuacji zachęcamy do powtórzenia badania. Jego wynik będzie kluczowy. Proszę pozostać pod kontrolą ginekologa i stosować się do jego zaleceń. Trzymamy kciuki!

Inne pytania z tej tematyki znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyniki-stezenia-beta-hcg-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skok-wyniku-bhcg-po-48-godzinach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-tym-przypadku-lekarz-powinien-sie-kierowac-tylko-wynikami-bhcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.