Czy istnieje ryzyko choroby lub zespołu Cushinga?

Witam, mam podejrzenie choroby lub zespolu Cushinga. Bardzo prosze o interpretacje wynikow . Test hamowania z 1mg Dexa : 1, 86 ( 0,6 ponad norme). Dobowy profil kortyzolu : 7 : 13. 61 ug/dl 22 : 4.42 ug/dl Powtorzylam test ponownie z Pabi Dexamtazoenm 1mg , wynik zatrzymal sie na 1.15. ACTH : 46 (pg/ml) DHEA - S: 258 (ug/dl) SHBG : 59.6 Czy istenieje ryzykow choroby lub zespolu Cushinga? Dodam ze mam zdiagnozowane PCOS.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry, czy w związku z PCOS jest pani pod opieką ginekologa i dietetyka rónoczesnie?
Kortyzol jest faktycznie nieznacznie ponad normę, niemniej diagnostyka zespołu Cushinga jest znacznie bardziej skomplikowana - proszę udac się z wynikami do lekarza, który wyjaśni Pani wyniki.
pozdrawiam