Czy istnieje ryzyko ciąży w wyniku dotknięcia okolic intymnych ręką ze spermą?

witam chciałabym się dowiedzieć czy w momencie kiedy mężczyzna strzela spermą w ręcznik papierowy a po tej sytuacji gdzieś 1 minutę bądź 2 minuty później nie umyłabym rąk i idąc się załatwić dotykałam bym miejsc intymnych ręką na której jest sperma mając dni płodne czy istnieje ryzyko ciąży??pozdrawiam czy jest to możliwe wyłącznie przy współżyciu płciowym

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nasienie ma kontakt z drogami rodnymi to istnieje pewnego raczej niskiego stopnia ryzyko ciąży.