Czy istnieje ryzyko zakażenia dziecka nakłuwając je dwa razy tą samą igłą?

Roczny syn miał dziś pobraną do badania krew z palca. Pielęgniarka ukłuła dziecko czystą igłą, z palca słabo leciało i nie było wystarczająco materiału. W związku z tym pani nakłuła dziecko tą samą igłą, którą wcześniej zostawiła na plastikowej tacy, na ktorej kładzie wszystkie akcesoria potrzebne do pobrania badania. Czy istnieje więc ryzyko zakażenia syna i jesli tak to jakimi wirusami, id. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Dodam, ze syn już od kilku miesięcy zmaga się z niedoborem neutrofili. Dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Udać się do pediatry i Ew powtórzyć badania i powiedzieć pediatrze o tej sytuacji