Czy Izotek ma wpływ na nastrój?

Dzień dobry, mam 23 lata i przez 7,5 miesiąca byłam na kuracji Izotekiem. Pięć dni temu moja kuracja dobiegła końca. Przez pierwsze 1,5 miesiąca przyjmowałam dawkę 20mg,pozniej zwiększono mi do 40mg i tak już zostało do końca kuracji. Ważę 55kg. Zastanawia mnie fakt, czy jest to normalne, że podczas kuracji średnio co dwa tygodnie doświadczałam ogromnego spadku nastroju, nie chciałam i nie mialam ochoty się z nikim widywać, a na samą myśl spotkania ze swoim chłopakiem czułam lęk w środku, a nigdy wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca. Ogólnie mam wrażenie, że ludzie mi zobojętnieli, stałam się neutralna uczuciowo. Mimo, że od paru dni nie biorę tabletek, to nie czuję poprawy. Czy powinnam odczekać te 2-4 tygodni i wtedy wybrać się do psychiatry, bo podobno tyle utrzymuje się lek w organizmie.

Witam,

U pacjentów przyjmujących izotretynoinę opisywano depresję, zaostrzenie objawów

depresyjnych, lęk, skłonność do agresji, zmiany nastroju, objawy psychotyczne oraz bardzo

rzadko myśli samobójcze, próby samobójcze i samobójstwa. Radziłabym odczekać 2-3 tygodnie i ewentualnie skontaktować się z psychologiem bądź psychiatrą

Pozdrawiam