Czy Izotek miał wpływ na miesiączkę?

Witam, biorę od 9 miesięcy izotek z powodu dużych problemów z cera. Około 6 miesiąca terapii zaczęłam mieć bardzo silne miesiączki, aż do teraz- wymioty, mocne bule brzucha. Czy mógł to spowodować izotek? Od dwóch miesięcy już go nie biorę-czy mogę przestać mieć tak silne miesiączki? Czy jest to spowodowane okresem dojrzewania(16 lat). Zastanawiam się czy pójść do ginekologa po tabletki hormonalne- czy może mi się pogorszyć stan cery przez takie tabletki i mogę wrócić do stanu przed izotekiem

Nie, nie powinno mieć to związku z przyjmowaniem izotretynoiny. Powinna Pani w czasie terapii otrzymywać antykoncepcję - najlepiej konsultować się bezpośrednio z ginekologiem