Czy jaja powodują trądzik oraz twarde i bolesne wypryski?

Czy jajka powodują tradzik, twarde bolesne wypryski?? Wlasnie nie przepadam za jajkami, ale wierzę, ze sa taaaakie zdrowe. Tylko pocę się po jajkach charakterystycznie (wyczywam ich zapach) i w moczu pojawia sie wyraźny jajeczny zapach- a cera ulega pogorszeniu. Mozliwe to?? Chciałam je jeść jako źródło tłuszczu i bialka oczywiscie, bo mam taką skłonność do niskotluszczowej kuchni, zwyczajnie nie przepadam za tłustym w smaku.

Wśród produktów spożywczcy wpływających na wygląd cery jajka należą do tych o raczej pozytywnym działaniu. Jednak przy zbyt wysokim ich spożyciu lub indywidulanej gorszej tolerancji mogą mieć efekt wręcz przeciwny. Polecam ograniczyć spożycie jajek oraz wykonać testy w kierunku alergii pokarmowej, bo wypryski są jednym ze sposobów jej manifestowania się. Natomiast co do diety najlepiej udać się do specjalisty i uzgodnić jakie produkty mogą być źródłem tłuszczu w diecie nie powodując dyskomofortu podczas jedzenia (jest wiele takich, które dostarczą wartościowe składniki przy praktycznie niewyczuwalnej obecności tłuszczu w daniu).

W nadmiernej ilości na pewno nie są wskazane.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.