Czy jajniki powiększają się w trakcie cyklu?

\Witam, mam zdjęcie usg z października 13 r. wymiary jajników (tabletki anty) lewy x 1.i83cm 2.66 cm prawy x1.33 cm 2.80cm zdjecie z 22.09.14 (13 dc wywolanego luteina,6 tyg po pettingu)lewy jajnik 3.20cm x1.40cm prawy: 2.97cm x1.78 cm. Lekarz mowil ze jakis pecherzyk dominujacy. ja jednak nie malam sluzu plodnego. czy jajniki powiekszaja się w trakcie cyklu? Czy lekarz po 6 tyg mogl nie zobaczyc ciazy? endometrium trojlinijne, 0.541 cm.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
USG jest badaniem subiektywnym i dane pomiary mogą się od siebie różnić. Istnieje małe prawdopodobieństwo przeoczenia sześciotygodniowej ciąży podczas przezpochwowego badania USG.