Czy jednak sięgnąć po antybiotyk?

Bardzo obawiam się powikłań po stosowaniu antybiotyków.dostalam leki dalacin c 300 lub clindamycina 600 Tu od drugiego stomatologa z rzędu.orzeczone zapalenie zęba z dużym ubytkiem po przygotowaniu do leczenia kanałowego obecnie jest bolesne spuchniecie dziąsła poniżej tej dolnej 7 na co doktor przepisał clindamina 600. Poradził że jeśli mam już dalacin c to mogę go przyjmować.obawiam się ponownych oznak uczulenia na antybiotyk jak przy antybiotyku augmentin czy amoksiclav...nie wiem co robić...

Nie mam informacji, dlaczego antybiotyk został przepisany i czy zostało też wykonanie leczenie zęba przyczynowego. Przepisanie antybiotyku bez rozpoczęcia leczenia zęba wywołującego stan zapalny jest niewystarczające - konieczne jest leczenie. Czy wcześniej pojawiały się jakieś objawy po przyjmowaniu antybiotyku, że istnieje obawa o wystąpienie oznak uczulenia czy powikłań?