Czy jeśli dzisiaj jestem krótkowidzem i doskonale widzę z bliska to w podeszłym wieku zmieni się to?

1. Czy jest jakiś sposób (ćwiczenia, odżywianie, suplementacja...) na to żeby nie zostać w średnim czy też starszym wieku dalekowidzem i czytać bez okularów lub znacząco opóźnić ten proces ? 2. Czy jeśli dzisiaj jestem krótkowidzem i doskonale widzę z bliska to w podeszłym wieku ten trend odwróci się o 180 stopni i zostanę dalekowidzem a do czytania będę potrzebował okularów ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza okulisty i kierować się jego zaleceniami.