Różnica pomiędzy soczewkami torecznymi a sferycznymi

chciałem zacząć nosić soczewki kontaktowe, byłem u okulisty i powiedział mi że powinienem nosic soczewki toryczne. Na karteczce którą mi dał jest napisane 8,6/14.5 -0,75/-0,75 10 stopni OP -0,5/-0,75 180 stopni OL Czy konieczne są w moim mypadku soczewki toryczne? nie mógł bym nosić sferycznych? Ponieważ toryczne są drogie a i potrzebuje 2 opakowania tak że troche to wychodzi. Czytając różne fora ludzie piszą że przy małym astygmatyzmie można nosić sferyczne, jak to w końcu jest?

Pan ma mały astygmatyzm ale też małą wadę minusową. po założeniu soczewek sferycznych będzie Pan widział lepiej niż bez soczewek, ale gorzej niż w tym do doktor dobrał.Oczywiście jeżeli to jest Pana pierwszy kontakt z okulistą to poprawa będzie duża,pod warunkiem że nie nosił Pan nic do tej pory/również dot. okularów torycznych/.Moi pacjenci w takiej sytuacji byli niezadowoleni i nie widzieli dobrze.Toryczne lepsze.Pozdrawiam