Czy jeśli wyreguluję progesteron to zmniejszy mi się automatycznie libido?

Okazało się, że mam zbyt niski poziom progesteronu i przez to pęcherzykowate jajniki. Wiem, że wzrost progesteronu zmniejsza libido. Czy jeśli wyreguluję progesteron to zmniejszy mi się automatycznie libido?

Zespół wymaga leczenia specjalistycznego. Ważne też jest unikanie palenia oraz dbałość o wagę ciała. Po uzyskaniu poprawy w leczeniu - libido zwykle normalizuje się, czyli, jeśli było nadmiernie powiększone - to obniża się do normalnego dla danej kobiety.
Podsumowując, libido prawdopodobnie obniży się, jeśli było podwyższone z powodów dyshormonalnych, ale nie staje się to automatycznie, organizm ma swoją własną, indywidualną rytmikę...
Pozdrawiam i zachęcam do leczenia. JW, www.seksuologia.org.pl