Czy jeśli wzięłam tabletkę antykoncepcyjną po okresie, to jestem chroniona?

Czy jesli wzielam tabletke antykoncepcyjna po okresie to jestem chroniona ??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku zażycia tabletki niezgodnie z instrukcją (czyli nie pierwszego dnia krwawienia) może występować osłabienie ochrony przed ciążą. W celu ustalenia terminu stosowania dodatkowego zabezpieczenia proszę zapoznać się z ulotką dołączoną do leku.