Czy jest duże ryzyko ciąży podczas stosowania Drovelis?

Dzień dobry, przyjmuje antykoncepcję drovelis dwa razy wzięłam tabletkę rano zamiast wieczorem, około 12 godz po, na ulotce jest napisane ze przyjecie tabletki do 24h później nie wpływa na jej działanie. Po tej sytuacji około 2 tyg dostałam okres nie był on jakoś bardzo intensywny i trwał około 4 dni. Teraz mam gesty biały śluz i bóle podbrzusza. Czy jest szansa na ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jeśli zastosowała Pani tabletki zgodnie z ulotką dołączoną do leku, to nie powinno wystąpić obniżenie skuteczności antykoncepcji. Na podstawie śluzu nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, czy jesteśmy w ciąży, w tym celu należy wykonać test ciążowy, który potwierdzi lub wykluczy jej występowanie. Biały śluz w ciąży zazwyczaj pojawia się przed spodziewaną miesiączką, a nie po niej, jak w Pani przypadku. Mniej przejrzysty, biały śluz jest normalnym zjawiskiem występującym po miesiączce i nie należy się nim niepokoić, dopóki nie wystąpią inne objawy, takie jak nieprzyjemny zapach, grudki, plamienie. W przypadku, gdy śluz jest biały i grudkowaty może to świadczyć o toczącej się infekcji w Pani układzie rozrodczym. W takiej sytuacji należy udać się do lekarza ginekologii, w celu podjęcia odpowiedniego leczenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/sluz-przed-okresem-rola-wyglad-jak-obserwowac-ciaza

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.