Czy mogę być w ciąży stosując Drovelis?

Dzień dobry mam pytanie a mianowicie biorę tabletki antykoncepcyjne Drovelis. 2 czerwca miałam miesiączkę. Nowe opakowanie powinnam zacząć 4 w sobotę , zaczęłam dopiero 6 wzięłam wtedy 2 tabletki i później już normalnie. Od 6 do 9 współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia później jeszcze od 11 do 13. Kolejne dwie tabletki pominelam 15 i 16 wzięłam dopiero 17. W dniu 16 i 17 również współżyłam. Testy owulacujny od 13 wychodziły negatywne i w tym dniu pojawił się biały śluz który utrzymuje się do dnia dzisiejszego jest go bardzo dużo nigdy wcześniej tyle nie miałam. 16 był lekko zabarwiony na różowo a następnego dnia na brązowo i od 18 jest znów biały .Dodam jeszcze że od 16 boli mnie podbrzusze tak jak na miesiączkę i czuje jakbym miała zaraz ją dostać. Czy mogą to być objawy ciąży? Czy jeżeli zrobię test z krwi to będzie on wiarygodny?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

każde nieprawidłowe stosowanie antykoncepcji niesie ryzyko rozwinięcia się ciąży - mowa tu także o późniejszym niż zwykle zaczęciu opakowania tabletek. W Pani sytuacji nie można wykluczyć pojawienia się ciąży, dlatego warto wykonać test – mogą to być badania z krwi, poziom hCG będzie wyższy już w pierwszym tygodniu od zapłodnienia, zatem wynik powinien być wiarygodny lub wykonanie zwykłego testu ciążowego paskowego w dniu spodziewanej miesiączki. W przypadku, gdy potwierdzi się, że jest Pani w ciąży, powinna Pani od razu odstawić antykoncepcję.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/co-polki-wiedza-o-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.