Czy moje objawy faktycznie nie potwierdzają ciąży?

Dzień dobry. Może zacznę od początku a więc biorę tabletki antykoncepcyjne Drovelis. 2 czerwca dostałam miesiączkę która trwała normalnie 4 dni. Powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek 4 czerwca a zaczęłam 6. Od 6 do 9 współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia później jeszcze od 11 do 13. W następnym tygodniu pominelam tabletkę z dnia 15, 16 wzięłam 17 dwie i w tych dniach również współżyłam. Od dnia 12 czerwca utrzymywał się cały czas biały śluz którego było bardzo dużo zdarzyło się że jednego dnia było w nim trochę jakby różowych plamien następnego dnia brązowe i później już znów biały. 22 czerwca wzięłam ostatnia tabletke antykoncepcyjną i od tamtego dnia bolał mnie brzuch jak na miesiączkę. W piątek byłam na urodzinach z rana zrobiłam test ciążowy który wyszedł negatywny wiec troche sobie wypiłam. W sobotę rano dostałam miesiączkę która powinna być dopiero 30 miałam bardzo mocne skurcze następnego dnia już było lepiej. W pierwszych dwóch dniach była bardzo obfita i były w niej skrzepy bądź śluz nie jestem pewna następne dwa dni była lżejsza ale czuje cały czas jakbym miała dostać znów, mam dziwne uczucie jakby ciężko było na brzuchu i od czasu do czasu pojawiają się jeszcze skurcze. Od 14 dnia badam szyjkę macicy i nawet podczas miesiączki jest bardzo wysoko. Czy mimo tej obfitej miesiączki i wyniku negatywnego mogę być w ciąży ? Czy szyjka macicy podczas miesiączki może być wysoko?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w związku z nieregularnym przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych istnieje u Pani ryzyko ciąży. Krwawienia bądź plamienia mogą być jednym ze skutków ubocznych doustnej antykoncepcji hormonalnej. Mogą również pojawiać się na skutek nieprawidłowego stosowania tej formy antykoncepcji.

Wydaje się, że negatywny wynik testu ciążowego może wykluczyć ciążę, jednakże warto by było go powtórzyć – najlepiej oznaczając stężenie hormonu beta-HCG we krwi.

Jeśli zaś chodzi o szyjkę macicy, to może ona znajdować się wysoko w momencie menstruacji. Więcej na ten temat pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/szyjka-macicy-przed-okresem-po-zaplodnieniu-w-czasie-ciazy.

Inne pytania o pomijanie tabletek i krwawienie znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletek-a-krwawienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-krwawienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-czasu-moze-trwac-krwawienie-po-pominieciu-3-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.