Czy jest jakaś szansa na wyleczenie tego złamania?

Witam. Ponad dwa miesiące temu miałem złamanie paliczka bliższego kciuka z przemieszczeniem mniej więcej 5 mm od stawu. W szpitalu chirurg zrobił repozycje złamania i stabilizację drutami Kirschnera szyna. Po 50 dniech wyciągnięto druty. Chirurga zapytałem kiedy będę mógł puść do pracy odpowiedział że mogę pracować już teraz.Wyprosiłem żeby żeby mi dał skierowanie na fizjoterapię.Lekarz w przychodni rehabilitacyjne zalecił terapię manualną kroioterapię i terapuls. , Pare razy na kontrolach zgłaszałem że bardzo powoli zachodzi obrzęk i sztywność. Lekarz fizjoterapeuta poprosił o zdjęcie kontrolne po leczeniu w celu dobrania ćwiczeń . Niestety nie zrobiono jego . Jak zadzwoniłem na oddział otrzymałem odpowiedź że to lekarz decyduje czy zrobić zdjęcie czy nie i że nie jest to obligatoryjne.Doreczyłem więc tylko zdjęcie kontrolne po pastawieniu i stabilizacji. Po obejrzeniu nie spodobało mu się złożenie i zalecił zdjęcie aktualne po leczeniu. Zdjęcie wykazeło ponownie złamanie które się nie zrośło Minęło 2, 5 miesiąca od złożenia. Czy jest jaka kolwiek szansa na wyleczenie złamania ?

RTG nie jest dobrym badaniem do ostatecznego potwierdzenia zrostu lub jego braku. Tylko TK (tomografia komputerowa) może to jednoznacznie stwierdzić. Pośrednio z dużym pradopodobieństwem można też zbadać klinicznie z użyciem USG, ale nie daje to odpowiedzi tak pewnej jak TK i nie daje określenia prawidłowości nastawienia odłamów. Szansa jest - albo się w końcu zrośnie (ale może nieprawidłowo) ,albo będzie wytworzy się trwały brak zrostu, co objawa się stałym bólem. Więcej bez obejrzenia RTG i zbadania z USG nie da się powiedzieć. Pozdrawiam