Czy jest jakiś skuteczny sposób, żeby nauczyć dziecko ssać smoczek?

Moja córcia 2 miesięczna ciągle wklada rączki do buzi. Jak tylko próbuje dać jej smoczek jest płacz. Nie chcę źeby płakała bo ma małą przepuklinkę juź. Czy jest jakis skuteczny sposób źeby nauczyć dziecko ssać smoczek? Na razie zakładamy jej skarpetki na ręce źeby się nie rozpraszała podczas snu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czasami pomaga zamoczenie smoczka w czymś słodkim. Niestety smoczek nie zawsze jest skuteczny, szczególnie w okresie ząbkowania.

Witam. Można spróbować zastąpić smoczek dostępnymi w aptekach miękkimi gryzaczkami i przyzwyczajać dziecko do smoczka także w ciągu dnia - tak aby miało ono szansę oswoić się z nową sytuacją,