Nadwaga u 7-miesięcznego dziecka z powodu jedzenia w dzień i w nocy

Witam Mój 7 miesięczny syn jest nauczony zasypiać przy jedzeniu i w dzień i w nocy. Przyzwyczajona jestem do faktu, że całą noc najchętniej nie wypuszczałby cyca z buzi i poczekałabym aż z tego wyrośnie gdyby nie to, że ma on nadwagę. Dostaje obiadki, deserki i herbatkę-z chęcią je spożywa w dzień, jednak w nocy cycka nie zastąpi ani smoczkiem, ani herbatką.Budzi się co chwilę, possie trochę i usypia. Efekt jest taki, że on ma nadwagę i wszyscy chodzą nie wyspani. Błagam o pomoc.

Proszę zrezygnować u dziecka z produktów węglowodanowych typu deserki, chrupki, słodzone herbatki itp. Takie produkty przyzwyczajają dziecko do słodkiego smaku (jakim też jest mleko). To powinno pomóc.
Pozdrawiam, Ewa Trusewicz, dietetyk
www.dietaifitness.pl