Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia na białko mleka krowiego u 7-miesięcznego dziecka

Witam, mam 7 miesięcznego synka. Jest uczulony na białka mleka krowiego. Do tej pory jest ciągle na piersi. Od 5 miesiąca próbowaliśmy wprowadzić inne pokarmy jak kaszki i kleiki przygotowywane na moim mleku, zupki, obiadki, deserki kupowane i robione w różnych konsystencjach wszystko kończy się pluciem lub zaciskaniem ust - nawet nie chce posmakować. Również picie z butelki ze smoczkiem, kubka zwykłego czy niekapka kończy się niczym - jakby się brzydził. Toleruje tylko pierś. Co robić?
ponad rok temu

Jak wiązać chustę?

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wiązać chustę.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
U wielu dzieci taka reakcja jest naturalna, jednak nie należy się nią zniechęcać. Pierwsze pokarmy inne niż mleko w diecie dziecka wprowadza się ok 4-5 miesiąca. Jednak karmienie piersią (wzbogacane w kolejnych miesiącach o pokarmy stałe) zalecane jest do 1 roku życia dziecka. Niemowlę przyzwyczajone do karmienia piersią trudno przekonuje się do innej konsystencji czy smaku pokarmu, jednak wielokrotne, cierpliwie przeprowadzane próby mogą przynieść sukces. Z czasem dziecko oswoi się z innym kształtem, teksturą i smakiem butelki,łyżeczki czy kubka i zacznie podchodzić do niego z większą ufnością.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy