Niechęć 7-miesięcznego dziecka do gotowych posiłków ze słoika i mleka modyfikowanego

Witam. Moja córka skończyła 7 miesięcy. Po 5 zaczelam wprowadzać jej słoiczki i je jadła, pół słoiczka obiadku, kaszka wieczorem była ulubionym posilkiem, nie lubiła jedynie kwaśnych deserków. Od ponad 2 tyg. nie je nic oprocz piersi. Byłam u lekara, nie ma infekcji... Zaciska zęby, potem jest płacz. Je po 3-4 łyżeczki i koniec, nwet kaszki! Nie ma mowy o mleku mod. ani piciu z butelki, jedynie daje jej po pare łyczków z niekapka. Co powinnam zrobic?

Witam, w tym wieku dziecku można podawać posiłki przygotowywane w domu, odpowiednie oczywiście do młodego wieku córki :) Dania ze słoiczków stanowią pewną alternatywę, ale może po prostu dziecku znudziły się te same smaki...
Pozdrawiam

Dr inĹź. Katarzyna Kowalcze

Często dzieci tak reagują gdy np. wychodzą im zęby ale też często jest to spowodowane poczuciem bliskości przy karmieniu piersią i obojętne czy Pani poda jej zupkę gotowaną w domu (należy używać warzyw z pewnych źródeł) czy słoiczkowy obiadek i tak wybierze pierś. Moim zdaniem należy to przeczekać co jakiś czas proponując jakąś nowość (starte jabłuszko, kleik bezmleczny z przetartymi owocami, gotowanego brokuła czy inne danie). 7-8--miesięcznemu dziecku można dać miękkiego brokuła czy gotowaną na miękko marchewkę do rączki i pozwolić mu spróbować jeść "samodzielnie".
Pozdrawiam