Czy jest jednak możliwość zapłodnienia w takiej sytuacji?

Witam, mam 18 lat, po okresie w 7 dniu cyklu robiłam dobrze chlopakowi, ja bylam w spodniach, nie mialam na rekach spermy, ale obawiam sie ze preejakulat, po poszlam do lazienki i sie zalatwilam, czy jest mozliwosc zaplodnienia w takiej sytuacji, od kilku dni zauważyłam, ze moje sutki sa ciemniejsze i wieksze niz zawsze, kreci mi sie w glowie i moj brzuch jest nieco wiekszy i mam bardzo malo sluzu, obawiam sie ze mozliwe jest to przez stres, bo ostatnio panikuje, prosze o odpowiedz
KOBIETA, 18 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Po pierwsze, żeby doszło do zapłodnienia sperma lub preejakulat muszą znaleźć się w pochwie, dlatego zajście w ciążę w opisanej przez Panią sytuacji jest bardzo mało prawdopodobne.

Ponadto opisane przez Panią dolegliwości nie muszą wskazywać jednoznacznie na ciążę. Przyczyny mogą być różne i jedną z nich jest właśnie stres, dlatego jeżeli chce mieć Pani stuprocentową pewność warto wykonać test ciążowy lub udać się na wizytę do ginekologa.

Warto także zapoznać się z odpowiedziami specjalistów na pytania o podobnej tematyce, które dostępne są na naszym portalu: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.