Czy jest konieczna operacja u 4-letniego dziecka na zdwojenie rdzenia kręgowego?

Witam proszę o poradę ponieważ mam wątpliwości . Moja 4letnis córka ma wrodzona wadę.Zdwojenie rdzenia kręgowego(L1-L2)niespojenie łuku kręgu L4 oraz torbielami srodrdzeniowymi cienkosbciemna 20mm x 9mm x 8mm na poziomie Th12 -L1 i L2 . W przedniej czesci worka oponowego jest druga torbiel na poziomieL 2 o srednicy 6mmDodam że córka chodzi choć skarży się na ból kończyn . Jest zakwalifikowana do operacji . Nie wiem czy jest to konieczne .Choc jestem gotowa zgodzić się na nia . Strasznie boje si

Jeżeli chce Pani dać dziecku szansę na normalne funkcjonowanie i rozwój, operacja będzie konieczna. Lęki nie ochronią Pani dziecka przed konsekwencjami nieleczenia ani przed ewentualnymi komplikacjami. Jest choroba, trzeba leczyć.