Przepuklina u dziecka a komplikacje po operacji

dziecko urodzilo sie z przepuklina (watroba na zewnatrz) i zaraz po urodzeniu mialo operacje niestety znow rozeszly sie miesnie brzucha i na 6.04.14 ma miec operacje. Bardzo sie o nia boje .Podstawowe szczepienia ma,czy szczepic innymi szczepionkami,zeby nie bylo komplikacji po operacji.Dziecko ma 1rok i 8 m-cy.

Radzę wykonać pełen panel szczepień dziecka, aby zabezpieczyć je całkowicie przed ewentualnymi zakażeniami.

Wrodzone wytrzewienie to niestety poważne zaburzenie z niedorozwojem powłoki brzusznej w tym mięśni i powięzi. Leczenie operacyjne jest konieczne, dodatkowe szczepienia nie są konieczne.